B27R090 proti B23R090 zrnato{4}}silicijevemu jeklu: primerjava debeline 0,27 mm proti 0,23 mm za izbiro jedra transformatorja
Aug 25, 2026
Pustite sporočilo
Pri določanju zrnato usmerjenega silicijevega jekla za jedra transformatorjev se inženirji in ekipe za nabavo pogosto soočajo z zavajajoče preprostim vprašanjem: dva razreda z enako zajamčeno izgubo jedra 0,90 W/kg (P1,7/50), vendar različno debelino - 0.27 mm v primerjavi z 0,23 mm. Ali tanjši profil dejansko deluje bolje in ali je vreden premije?
Ta članek ponuja vzporedno-ob-tehnično primerjavo B27R090 in B23R090, dveh razredov silicijevega jekla z zrnatostjo-Baosteel (B-predpona), in pojasnjuje, kako se razlika v širini 0,04 mm prevede v-resnične razlike v obnašanju izgube jedra, izdelavi, ceni in učinkovitosti transformatorja.


Oznaka stopnje dekodirana
Oba razreda sledita konvenciji o kodiranju zrnato-silicijevega jekla Baosteel:
| Segment kode | B27R090 | B23R090 | Pomen |
|---|---|---|---|
| B | B | B | Predpona proizvajalca Baosteel |
| 27 / 23 | 27 → 0,27 mm | 23 → 0,23 mm | Nazivna debelina × 100 |
| R | R | R | Izolacijska prevleka,-odporna na visoke vročine, ne-lasersko narezana |
| 090 | 090 → 0,90 W/kg | 090 → 0,90 W/kg | Največja izguba jedra P1,7/50 × 100 |
Kritična ugotovitev: obe stopnji imata zajamčeno isto mejo izgube jedra 0,90 W/kg pri 1,7 T in 50 Hz, obe pa nosita pripono R, ki označuje visoko{3}}toplotno-izolacijski premaz brez laserskega piskanja. Edina razlika v specifikacijah je nazivna debelina: 0,27 mm proti 0,23 mm.


Primerjava specifikacij med-{1}}glavami
| Lastnina | B27R090 | B23R090 | Razlika / Opomba |
|---|---|---|---|
| Proizvajalec | Baosteel | Baosteel | Isti mlin |
| Vrsta materiala | CRGO, zrnato-usmerjeno | CRGO, zrnato-usmerjeno | Isti razred |
| Nazivna debelina | 0,27 mm | 0,23 mm | 0,04 mm razlike |
| Izguba jedra P1,7/50 | Manjši ali enak 0,90 W/kg | Manjši ali enak 0,90 W/kg | Enaka zajamčena meja |
| Izguba jedra P1,7/60 (tipično) | ~1,10 W/kg | ~1,05 W/kg | B23R090 nekoliko nižje pri 60 Hz |
| Magnetna indukcija B8 | Večji ali enak 1,88 T | Večji ali enak 1,88 T | Enako (oba R-tip GO) |
| Vsebnost silicija | 2.9 – 3.3 % | 2.9 – 3.3 % | Enako območje sestave |
| Gostota | ~ 7,65 g/cm³ | ~ 7,65 g/cm³ | Enako |
| Faktor zlaganja | Večji ali enak 0,96 | ~ 0.95 – 0.955 | B27R090 nekoliko višji (debelejši=bolj raven sklad) |
| Vrsta premaza | R - visoko toplotno-odporen, ne-označen | R - visoko toplotno-odporen, ne-označen | Enako; oba prenašata žarjenje-za lajšanje napetosti |
| Lasersko piskanje | št | št | Prav tako domena-ni izpopolnjena |
| Stanje robov | JAZ/JV | JAZ/JV | Oba sta na voljo rezkalni rob ali režni rob |
| Obrazec za dobavo | Tuljava, razrezana tuljava, razrezana-na-dolžino | Tuljava, razrezana tuljava, razrezana-na-dolžino | enako |
| Standardi | GB/T 2521; IEC 60404-8-7; ASTM A876 | GB/T 2521; IEC 60404-8-7; ASTM A876 | Isti standardni okvir |
Potrebujete ponudbe B27R090 ali B23R090 enega ob drugem?
Pošljite podjetju GNEE Steel svoje zahtevane razrede, širino, premaz, stanje robov in letno količino - vrnili vam bomo vzporedno-ob-ponudbo z dobavnim rokom in vzorci certifikatov obrata, običajno v 24 urah.
Pridobite primerjalno ponudbo →
Ali pošljite svoje specifikacije na sales@gneesteels.com
Ista izguba jedra, različna debelina - Kaj to pomeni?
To je osrednje vprašanje primerjave. Obe stopnji sta navedeni na manj kot ali enako 0,90 W/kg, tako da je na papirju njuna zajamčena izguba železa enaka. Vendar pa se fizika, ki stoji za dosego te številke, bistveno razlikuje glede na merilo:
Lestvice-izgub vrtinčnega toka s kvadratom debeline
Izguba jedra v zrnato-orientiranem jeklu =izguba histereze + izguba-vrtinčnega toka + nenormalna izguba. Komponenta vrtinčnega-toka je sorazmerna s kvadratom debeline (t²). Zmanjšanje profila z 0,27 mm na 0,23 mm zmanjša trajanje vrtinčnega-toka za približno:
(0,23 / 0,27)² ≈ 0,726 → ~27 % zmanjšanje izgube zaradi -vrtinčnega toka
To pomeni, da ima B23R090 (0,23 mm) bistveno več prostora za vrtinčne-tokove kot B27R090 (0,27 mm), da doseže enakih 0,90 W/kg. V praksi:
- B27R090 se mora bolj zanašati na vrhunsko teksturo Gossa in čistejšo kemijo jekla, da ohrani histerezno izgubo dovolj nizko, da nadomesti večjo vrtinčno izgubo pri 0,27 mm - jezahtevnejše metalurške specifikacijeza isto ciljno izgubo.
- B23R090 dosega 0,90 W/kg udobneje, ker tanjši profil naravno zavira vrtinčne tokove - običajno kaže stopnja 0,23 mmmanjša dejanska (izmerjena) izgubakot njegova garancija 0,90 v praksi.
Dejanska izmerjena izguba v primerjavi z zajamčeno izgubo
V potrdilih o preskusu resničnega mlina je dejanska izmerjena izguba jedra običajno pod zajamčeno največjo vrednostjo:
| metrika | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) | Implikacija |
|---|---|---|---|
| Zajamčeno P1,7/50 | 0,90 W/kg | 0,90 W/kg | Ista spec |
| Tipični dejanski P1,7/50 | ~0,85 – 0,88 W/kg | ~0,80 – 0,84 W/kg | B23R090 ima več marže pod garancijo |
| Moč vzbujanja pri 1,7 T | Primerljivo | Nekoliko nižje | Tanjši profil, nižje nenormalne izgube |
Ključ za s seboj
Čeprav imata oba razreda enako specifikacijo 0,90 W/kg, bo B23R090 (0,23 mm) običajno zagotavljal 5–10 % nižje dejanske izgube jedra v pravem transformatorskem jedru kot B27R090 (0,27 mm).
Za zasnove,-kritične za učinkovitost (Tier-1, transformatorji, skladni z eko-zasnovo), je ta rezerva pomembna. Za stroškovno občutljive aplikacije, kjer zadostuje "specifikacija srečanja", B27R090 zagotavlja enako zajamčeno zmogljivost po nižji ceni.
Primerjava izdelljivosti in obdelave
Faktor zlaganja
Faktor zlaganja (faktor polnjenja) predstavlja razmerje med prostornino jekla in celotno prostornino jedra v zloženem jedru. Tanjši profil pomeni več laminatov za isto višino sklada ter več premaznih slojev in zračnih rež:
- B27R090 (0,27 mm): Faktor zlaganja Večji ali enak 0.96 - večjemu preseku aktivnega jekla-, učinkovitejša uporaba površine jedra okna
- B23R090 (0,23 mm): Faktor zlaganja ~0.95 - nekoliko nižji, kar pomeni, da je za enak-magnetni presek potrebno malo večje jedro

Za dano nazivno vrednost transformatorja je lahko jedro s premerom 0,27 mm približno 1 % manjši v preseku jedra kot jedro s premerom 0,23 mm, kar tudi nekoliko zmanjša dolžino bakra v navitjih.
Prebijanje, striženje in žarjenje
| Procesni faktor | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) |
|---|---|---|
| Težave pri striženju/prebijanju | Lažji - debelejši material, bolj tog | Bolj zahtevna - tanjša, bolj nagnjena k valovitosti in neravninam |
| Oblikovanje burra | Manj kritično | Zahteva strožji nadzor zračnosti orodja |
| Žarjenje-za lajšanje napetosti | Oba prenašata žarjenje (prevleka tipa R-je odporna-na vročino) | Isti - R premaz, zasnovan za žarjenje |
| Manipulacija v avtomatiziranih linijah za zlaganje | Bolj robusten | Zahteva nežnejše ravnanje |
| Jedro navitja (navita jedra) | Dobra sposobnost oblikovanja | Še bolje - tanjši material se bolj oprijema |
Premazovanje in praskanje
Oba razreda imata pripono R - visoko toplotno-izolacijski premaz, ki ni-lasersko pisan.
To je pomembno, ker:
- Prevleka R prenaša napetostno-razbremenilno žarjenje po rezanju/prebijanju brez degradacije - v nasprotju s tipom P- (lasersko narezano), kjer lahko žarjenje uniči učinek rafiniranja domene-
- Če stranka kasneje želi nižje izgube, se lahko kateri koli razred nadgradi na različico P (B27P090 / B23P090) za izboljšanje domene -, vendar za ceno združljivosti žarjenja
- Zaradi pripone R sta oba razreda primerna za linije za rez-prekrivno jedro in proizvodnjo navitih jeder, kjer je žarjenje del postopka


Primerjava stroškov in razpoložljivosti
| Faktor stroškov / ponudbe | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) |
|---|---|---|
| Relativni stroški materiala | Osnovna (spodnja) | ~8–15% premije |
| Razpoložljivost mlina | Široko proizvedena, standardna širina 0,27 mm | Proizvedeno, vendar manjše količine; 0,23 mm je tanjši specialni merilnik |
| Čas izvedbe | Krajša - standardna proizvodnja | Potencialno daljši - tanjši profil, manjše proizvodne serije |
| Izkoristek rezanja | Višji - debelejši material, manj robnih valov | Manj - tanjši material je bolj občutljiv na parametre rezanja |
| Teža na tuljavo (isti OD) | Težja tuljava | Lažja tuljava - potrebnih več tuljav za enako tonažo |
Primernost uporabe: katero stopnjo izbrati?
Izberite B27R090 (0,27 mm) kadar:
- Cena je glavni dejavnik - potrebujete 0,90 W/kg zajamčene zmogljivosti po najboljši ceni
- Standardni razdelilni transformatorji - na steber-vgrajene enote,-vgrajene na blazinice, kjer specifikacija 0,90 izpolnjuje zahteve glede učinkovitosti
- -velikoserijska proizvodnja - 0,27 mm je bolj robusten za avtomatizirane linije za rezanje in zlaganje
- Zložena (laminirana) jedra - višji faktor zlaganja (večji ali enak 0,96) poveča aktivno jeklo v oknu jedra
- Transformatorji z žarjenjem v procesu - R-prevleka tipa prenaša napetost-razbremenilno žarjenje
Izberite B23R090 (0,23 mm) kadar:
- Potrebujete dejansko izgubo pod specifikacijo 0,90 - tanjši profil zagotavlja 5–10 % nižjo realno{4}}izgubo jedra
- Transformatorji z visoko-učinkovitostjo/eko-zasnovo - Tier-1 energetska učinkovitost, učinkovitost DOE ali skladnost z okoljsko zasnovo EU
- Veliki močnostni transformatorji -, kjer že majhna zmanjšanja izgub pomenijo znatne prihranke energije v celotni življenjski dobi
- Navita (toroidna/pravokotna) jedra - tanjši material se tesneje navija in se bolje prilega
- Ni-šumni transformatorji - tanjše laminacije zmanjšajo magnetostrikcijski hrup
- 60 Hz aplikacije - vrtinec-trenutna prednost tanjšega profila je večja pri 60 Hz kot pri 50 Hz
Pravilo odločitve
- Če mora zasnova vašega transformatorja v praksi preseči specifikacijo 0,90 W/kg → izberite B23R090.
- Če mora vaša zasnova dosegati le 0,90 W/kg po najboljši ceni → izberite B27R090.
Ali je mogoče B27R090 in B23R090 nadomestiti drug drugega?
S stališča magnetne specifikacije, da - oba razreda izpolnjujeta isto mejo P1.7/50 Manj kot ali enako 0,90 W/kg z isto indukcijo B8 Večjo ali enako 1,88 T in enako prevleko tipa R-. Jedro, oblikovano za B27R090, bo delovalo z B23R090 in obratno, pod pogojem, da je obravnavano naslednje:
- Razlika v faktorju zlaganja - preklop z 0,27 mm na 0,23 mm zmanjša faktor zlaganja za ~0,5–1 %; presek jedra ali dolžino sklada je treba prilagoditi, da se ohrani enaka gostota pretoka
- Število plasti se spremeni - 0,23 mm jedro potrebuje približno 17 % več plasti za enako višino sklada, kar poveča čas rezanja in zlaganja
- Odmik orodja - Orodja za luknjanje/striženje, nastavljena na 0,27 mm, bodo morda potrebovala nastavitev za 0,23 mm za nadzor brušenja
- Teža jedra- pri enakih dimenzijah jedra (OD/ID/višina) bo jedro 0,23 mm nekoliko lažje zaradi nižjega faktorja zlaganja
Za namene kvalifikacije/odobritve oba razreda spadata pod iste okvire GB/T 2521, IEC 60404-8-7 in ASTM A876, tako da je mogoče načrt, kvalificiran z enim razredom, običajno ponovno kvalificirati z drugim prek preskusa tipa z minimalno spremembo dokumentacije.
Povezane ocene za referenco
| Ocena | Debelina | Izguba jedra | Premaz/postopek | Povezava s to primerjavo |
|---|---|---|---|---|
| B27R085 | 0,27 mm | 0,85 W/kg | R, ne-napisano | Enaka debelina kot B27R090, nižje izgube (premium) |
| B23R085 | 0,23 mm | 0,85 W/kg | R, ne-napisano | Enaka debelina kot B23R090, nižje izgube (premium) |
| B27P090 | 0,27 mm | 0,90 W/kg | P, lasersko črtano | Ista specifikacija kot B27R090, vendar domena-izpopolnjena (manjša dejanska izguba, ni združljivo z žarjenjem)- |
| B23P090 | 0,23 mm | 0,90 W/kg | P, lasersko črtano | Ista specifikacija kot B23R090, vendar domena-izpopolnjena |
| B30R090 | 0,30 mm | 0,90 W/kg | R, ne-napisano | Debelejša alternativa - bolj ekonomična, a težje dosegljiva 0,90 pri 0,30 mm |
| 27QG090 | 0,27 mm | 0,90 W/kg | QG (HiB) | HiB ekvivalent - večja magnetna indukcija |
Zakaj vir iz GNEE Steel
GNEE Steel dobavlja tako B27R090 kot B23R090 (ter celotno paleto silicijevega jekla Baosteel, Wuhan Iron & Steel in Shougang grain-) s certifikati o preskusih mlina, preverjanjem debeline in-izgub jedra ter storitvami rezanja/reza-na-dolžino.
Naši inženirji vam lahko pomagajo:
- Preden se zavežete, primerjajte dejanske vrednosti certifikatov mlina med merilniki 0,27 mm in 0,23 mm
- Navzkrižno-sklicevanje na enakovredne ocene ASTM/EN/JIS za vaš lokalni standard
- Izberite stroškovno{0}}najugodnejši razred, ki ustreza vašemu cilju učinkovitosti transformatorja
- Uredite rezanje na natančne širine z nadzorovanim rezom za linijo zlaganja


Zaključek
Primerjava B27R090 in B23R090 privede do kompromisa-v primerjavi z-zmogljivostjo-v istem specifikacijskem razredu 0,90 W/kg:
| Merilo | Zmagovalec | Zmagovalec |
|---|---|---|
| Zagotovljena izguba jedra | Kravata | Kravata |
| Dejanska izmerjena izguba jedra | B23R090 | |
| Materialni stroški | B27R090 | |
| Faktor zlaganja | B27R090 | |
| Robustnost izdelave | B27R090 | |
| Sposobnost oblikovanja jedra rane | B23R090 | |
| Nizka-hrupna zmogljivost | B23R090 | |
| 60 Hz prednost | B23R090 | |
| Razpoložljivost / dobavni rok | B27R090 | |
| Združljivost žarjenja | Kravata | Kravata |
Za večino standardnih projektov distribucijskih transformatorjev B27R090 ponuja najboljše razmerje med zajamčeno zmogljivostjo, možnostjo izdelave in ceno. Za visoko-učinkovitost, ekološko-zasnovo, veliko moč ali 60 Hz aplikacije, kjer je v praksi pomembno preseči specifikacijo 0,90 W/kg, B23R090 upravičuje svojo premijo z merljivo nižjo dejansko izgubo jedra in vrhunsko visoko-frekvenčno zmogljivostjo.
Pridobite podatkovne liste B27R090 / B23R090 in brezplačno svetovanje pri izbiri razreda
Prenesite popolne tehnične liste za oba razreda z vzorčnimi potrdili o preskusu mlina in dovolite našim inženirjem, da vam pomagajo izbrati pravi merilnik za vaš cilj učinkovitosti transformatorja -, vključno s primerjavo med ceno in zmogljivostjo, prilagojeno vaši letni količini.
Prenesite podatkovne liste in se posvetujte z inženirjem →
Zaupanja vredna dobava silicijevega jekla za proizvajalce transformatorjev in reaktorjev po vsem svetu.
pogosta vprašanja
Ali sta B27R090 in B23R090 enakega razreda z različno debelino?
Imata istega proizvajalca (Baosteel), enako garancijo izgube jedra (0,90 W/kg), isto vrsto prevleke (R=visoko toplotno-odporno, ne-označeno) in isti razred magnetne indukcije. Edina razlika v specifikacijah je nazivna debelina: 0,27 mm proti 0,23 mm. Vendar pa tanjši B23R090 v praksi običajno doseže nižje dejanske izgube jedra.
Ali je 0,23 mm vedno boljše od 0,27 mm?
Ne vedno. Medtem ko 0,23 mm zmanjša izgubo vrtinčnega -toka, zmanjša tudi faktor zlaganja, poveča število laminacije, zviša stroške materiala za ~8–15 % in je bolj občutljiv na orodje in rokovanje. Za stroškovno{6}}načrte, pri katerih zadostuje 0,90 W/kg, je 0,27 mm boljša izbira. Za učinkovitost{10}}kritične modele, kjer želite preseči specifikacije, 0,23 mm zagotavlja resnično prednost pri zmogljivosti.
Kaj pomeni pripona "R" in ali je pomembna za mojo aplikacijo?
R=visoko toplotno{1}}odporen izolacijski premaz, ne-lasersko pisan. To pomeni, da kakovost prenaša napetost-zmanjšanje žarjenja po rezanju - kritična prednost, če vaš glavni proizvodni proces vključuje žarjenje. Če ne žarite in želite nižje izgube, različica P- (B27P090 / B23P090) z laserskim pisalom ponuja dodatno zmanjšanje izgube pri-prečiščevanju domene.
Ali lahko zmešam B27R090 in B23R090 v istem jedru transformatorja?
Ni priporočljivo. Mešanje merilnikov v zloženem jedru povzroči neenakomerne stop-prekrivne spoje, nedosledno porazdelitev fluksa in različno število laminacije, ki otežuje sestavljanje. Izberite en merilnik na zasnovo jedra.
Kateri razred je boljši za transformatorje 60 Hz?
B23R090 (0,23 mm) ima večjo prednost pri 60 Hz kot pri 50 Hz, ker se izguba-vrtinčnega toka povečuje s frekvenco, dušenje vrtinčnega-toka tanjšega merilnika pa je bolj dragoceno pri višji frekvenci. Za severnoameriške trge 60 Hz je na splošno prednostna stopnja 0,23 mm.
Zavrnitev odgovornosti: Vrednosti so tipične za klasifikacijo razredov in jih je treba preveriti glede na potrdilo o preskusu mlina za vsako tuljavo. Dejansko izmerjena izguba jedra se lahko razlikuje glede na toplotno število in proizvodno serijo.

